צימרים בקיבוצים

חיפוש מהיר:
נמצאו 12 תוצאות העונות על החיפוש המבוקש
בית גורדון - דגניה א'
מוזיאון בית גורדון קרוי על שמו של א"ד גורדון, הוגה תורת העבודה של החלוצים ושומר הטבע הציוני הראשון. במוזיאון - תצוגה ייחודית ועשירה מציגה את הטבע והאדם בארץ ובבקעת כינרות ובה מגוון עופות,
החצר, שתוכננה על ידי האדריכל הגרמני טריידל, נבנתה בשנת 1912 והיא מהווה את התפאורה לאחד הניסיונות האנושיים המרתקים ביותר. בנו אותה פועלים אחוזי התלהבות חלוצית-ציונית שמטרתם הייתה כפולה: בניית יישוב קבע יהודי בארץ והקמת חברה צודקת. החצר שנבנתה לפני כ-100 שנים משלבת חיים עכשוויים רעננים עם ניחוח נוסטלגי מעורר געגוע.
מרכז לטבע ולהיסטוריה של אצבע הגליל, עמק החולה, ארץ מקורות הירדן, החרמון, הגולן והגליל. החי, הצומח והארכיאולוגיה של אזורים אלה מוצגים במוזיאון, הן בתצוגות סביבתיות תלת-ממדיות של הנופים האופייניים, והן לפי קבוצות: עופות, פרפרים, פרחים, עצים וכיוצא באלה. מופע אורקולי מרהיב על החרמון ומקורות הירדן. תערוכה מרשימה וממצאים מחפירות דן-ליש המקראית.
אתר הסליקים - כפר גלעדי
"לא מדברים על זה" סיור ואירוח כפרי מיוחד. קיבוץ כפר גלעדי נוסד בשנת 1916 בידי חברי ארגון "השומר". עם פירוק "השומר" ב-1920 המשיכו חבריו שהצטרפו ל"הגנה" בשני תחומים חשובים: איסוף נשק לביסוס כוח המגן העברי והעלאת עולים בדרך היבשה. מורשת זו של התיישבות וביטחון הביאה להקמת 20 "סליקים" תת-קרקעיים; מהם שרדו שלושה, מדהימים בתחכום, בתעוזה ובתושייה שנדרשו לתפעולם. עד קום המדינה נסתרו ה"סליקים" מעיני הבריטים, כולל באירועי "השבת השחורה".
במוזיאון מוצגים חלק מרתק מהממצאים שנמצאו באתר חפירות בשדות הקיבוץ:כפר ירמוכי קדום בן 8,000 שנה - מהתקופה הניאוליטית שהיא תקופת ראשית החקלאות.יש לציין כי המוזיאון קנה לו שם עולמי בזכות 250 צלמיות פריון שנתגלו באתר, כאשר חלק מהן מוצגות בכמה מוזיאונים ידועים בלונדון, פריז וניו יורק. ישנה אפשרות לצפות בסרט ייחודי שנמשך כ-20 דקות (במבחר שפות).
המוזיאון לראשית ההתיישבות שוכן בקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל משחזר את חייהם של המתיישבים בהתיישבות החלוצית השיתופית (במושב ובקיבוץ) שבעמק יזרעאל. המוזיאון נותן דגש אודות סיפורם של ההמושבים והקיבוצים בעמק, שמעשיהם היוו מופת ודוגמא להתפתחותה ,תרבותה ועיצוב דמותה של החברה הישראלית עוד בטרם קום המדינה. המוזיאון בנוי בתפיסת המוזיאון הפתוח כלומר ניתן לחוש,לגעת ,להרגיש ולטעום את מה ואיך שהיה .במוזיאון ישנן פרקי תצוגה אותנטית, מהגדולות בסוגה הקיימות בארץ.
* מוזיאון מרכזי, ובו תערוכות המביאות את סיפור החיים היהודיים לפני המלחמה ואת יוזמת ההתנגדות היהודית והמרד. * מוזיאון "יד לילד", המפגיש את המבקר עם עולמו הפנימי של הילד היהודי בשואה בשפה מוזיאלית חדשנית. (הפעלות מיוחדות במוזיאון "יד לילד" - בתיאום מראש). * גלריית אמנות. * הדרכה לקבוצות בכל הגילאים. * השתלמויות מורים מוכרות לגמול. * סמינרים ואירוח באכסניית המרכז הלימודי.
באתר - תצוגות רבות המשקפות את חיי החלוצים בתוך המבנים המקוריים: דמויות בחדר האוכל הישן, תצוגת נשק, צריף מגורים ובית תינוקות, טרקטורים מכונות חקלאיות ומיצג אור- קולי. חיטה וזית - בית בד וטחנת קמח המופעלים על ידי מנוע דיזל מראשית המאה. האתר פעיל ומפיק שמן-זית וקמח.
צריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר נשמר כפי שהותיר אותו בן-גוריון לאחר מותו ב-1973. המבקר בצריף נחשף לדמותו של בן-גוריון כאדם וכמנהיג, ואל התקופה שבה הוא חי. במקום תערוכה ופינות הפעלה. הדרכה בשפות שונות, בתיאום מראש. משך הסיור: שעה עד שלוש שעות.
מצפה גבולות - גבולות
מצפה גבולות בקיבוץ גבולות מזמין את המבקר להתנסות מאתגרת וחוויתית בחיי היומיום של חלוצי הנגב בימי טרום הקמת המדינה. באתר מצפה גבולות מגוון של פעילויות ליחידים, למשפחות ולקבוצות. מתאים לכל הגילאים.
מצפה רביבים - רביבים
מצפה רביבים נמצא ליד קיבוץ רביבים שבדרום. מצפה רביבים משחזר את תחילת ההתיישבות הציונית בנגב משנת 1943. במקום ניתן לראות מבנים אשר שימשו למגורים , תעלות קשר, עמדות הגנה, בורות מים אשר הוקמו במטרה לאגור מים, בית חולים ומפקדה.
נהריים בגשר - כאן הפכו אגדה למציאות. סיפורו של מפעל החשמל ההידרו אלקטרי שהקים פנחס רוטנברג וסיפורה של גשר הישנה במלחמת העצמאות, מעבר גדר המערכת ותצפית אל ירדן וסדנאות אפייה בתנור גשר ההיסטורי.